تاریخچه شرکت نورپردازی آر جی ئی | RGE

آنچه باید درباره تاریخچه آر جی ئی بدانیم

از قدیم مسکن به‌عنوان یکی از نیازهای اساسی بشر مطرح بوده است. با ورود به دنیای فناوری و سیطره تکنولوژی بر جهان از یک سو و گسترش سیستم کنترل هوشمند از سوی دیگر تعداد ساختمان‌ها روزبه‌روز در حال افزایش است. همانطور‌که می‌دانید، بعضی از ساختمان‌ها در مقایسه با بعضی دیگر برتری خاصی دارند.

یکی از اصلی‌ترین فاکتورهایی که موجب برتری یک ساختمان می‌شود، نورپردازی و نمای آن است. آنچه بر نورپردازی نمای ساختمان تاثیر بسزایی دارد، طیف رنگ‌های به‌کار‌رفته، ایجاد سایه و پنهان بودن منبعی است که نور از آن ساطع می‌شود. با توجه به همین اصل و نیاز روزافزون صنعت ساختمان‌سازی در کشور و کشورهای مجاور، بسیاری از شرکت‌ها بر آن شدند فعالیت خود را در این زمینه بسط و گسترش دهند.

آر جی ئی نیز یکی از شرکت‌هایی است که به دلیل ارائه ایده‌های خلاق و بکر به‌عنوان پیشتاز در این عرصه به فعالیت مشغول است. درباره تاریخچه آر جی ئی خوب است بدانید که این شرکت طراحی نورپردازی و اجرای پروژه‌های معتبر و پرآوازه‌ای را در کارنامه کاری درخشان خود ثبت کرده است.

تاریخچه آر جی ئی در یک نگاه کلی

در سال 1997 در کشور امارات متحده عربی (دوبی) شرکتی با عنوان آر جی ئی تاسیس شد. این شرکت از همان بدو تاسیس، برخلاف بسیاری از شرکت‌ها که در زمینه‌های روشنایی و نورپردازی به‌صورت توأمان فعالیت دارند و در کنار آن به فعالیت‌هایی از قبیل توزیع و فروش ادوات می‌پردازند، فعالیت‌های خود را به طراحی و اجرای نورپردازی نمای بیرونی ‌(Facade)، فضای سبز (Landscape) و نورپردازی داخلی تخصیص داده است.

تجربه نشان داده است که تمرکز بر یک حوزه موجب می‌شود در مدت زمانی اندک به پیشرفت‌های چشمگیری نائل شد. نورپردازی نیز از این قضیه مستنثی نیست؛ چراکه در دنیای امروزی با ورود به دنیای فناوری و انفجار اطلاعات به‌خصوص در حوزه نورپردازی نمی‌توان به‌صورت موازی در چند زمینه کاری مرتبط موفق عمل کرد؛ لذا یکی از نکات قابل ذکر این است که آر جی ئی با تمرکز بر یک حوزه توانسته است به سفارش‌دهندگان و متقاضیان سرویسی مطلوب و شایسته عرضه کند.