RGE RGE
نورپردازی فضای باز باغ رویایی
نورپردازی فضای باز

نورپردازی فضای باز باغ رویایی

حسن بهادری طراح نور، در سال 2018 از سوی (The [d]arc awards) که به اسکار نورپردازی معروف است، رتبه چهارم نورپردازی فضای باز جهان را بدست آورد.

 
مجری طرح

شرکت نورپردازی RGE

طراح نور (نور پرداز)

حسن بهادری

موقعیت پروژه

کرج

بازگشت به صفحه پروژه ها

نورپردازی فضای باز (لنداسکیپ) باغ رویایی، بارش برف نورانی

نورپردازی:

پروژه نورپردازی باغ رویایی توسط شرکت نورپردازی RGE و بروی یک باغچه شخصی حاوی فضای سبز بزرگ و درختان مختلف صورت گرفته است. هدف از طراحی نورپردازی این باغچه، خلق فضایی زیبا، چشم نواز و دنج بود تا ناظر را برای مدتی طولانی از هیاهوی پر استرس زندگی روزانه شهری دور کرده و به سکوت و آرامشی رویایی دعوت کند.

حسن بهادری طراح نور (نورپرداز) این پروژه می‌گوید: "برای طراحی نورپردازی باغ رویایی، با استفاده از منابع نوری لیزر 200mw سفید سفارشی، بیش از 3000 نقطه نورانی متحرک که حرکت آرام تداعی حرکت دانه‌های  برف را  بر روی شاخ و برگ درختان می‌تابانند شبیه‌سازی گردید که با وزش آرام باد، فضای جادویی و زیبا و چشم نوازی را خلق می‌کنند. وجود این نقاط درخشان نورانی، اتمسفری 3 بعدی و بسیار چشم‌نوازی را ایجاد می‌کند که حاضران در فضا را به سکوت و لذت بصری دعوت می‌کند. "

جزئیات فنی:

سرعت حرکت دانه‌های نوری توسط کنترلر مجزا قابل کنترل است. همچنین حضور این نقاط بسیار درخشان بصورت ثابت در میان انبوه درختان توسط کنترلر مربوطه امکان‌پذیر است. تعداد 70 استوانه سنگی دست ساز که از تکه سنگهای طبیعی سفید کوچک ساخته شده‌اند و در انتهای آن‌ها منبع نوری RGBW که به صورت مجزا کنترل می‌گردند، در فضاهای مابین درختان نصب گردید. یک سیستم کنترلر مرکزی، که کنترل این منابع نوری را به عهده دارد، به گونه‌ای طراحی شده که بتواند سوسوی شمع داخل یک لیوان را در استوانه‌های سنگی شبیه‌سازی نماید.

 
1695634791.png

جوایز و افتخارات:

بعدی

10%