RGE RGE
نورپردازی نمای ساختمان هتل اسپیناس پالاس
نورپردازی نما

نورپردازی هتل اسپیناس پالاس

هدف از طراحى نورپردازی هتل اسپیناس پالاس، این بود که این ساختمان مرتفع را به نشانه شهرى(landmark)  در شمالی ترین بخش شهر تبدیل کند.

 
مجری طرح

شرکت نورپردازی RGE

طراح نور (نور پرداز)

حسن بهادری

موقعیت پروژه

تهران، سعادت آباد

معمار پروژه

شرکت مهندسین مشاور طرح و تحکیم بنا

بازگشت به صفحه پروژه ها

هتل اسپیناس پالاس، اوج شکوه مهمان‌نوازی                        

معماری:

هتل اسپیناس پالاس با چشم‌اندازی زیبا در منطقه 2 تهران (سعادت‌آباد) با مساحت 24 هزار متر مربع توسط گروه مهندسین مشاور طرح و تحکیم بنا طراحی گردیده است که با دارا بودن دارای ۲۰ طبقه، ۴۰۰ اتاق و سوئیت و بیش از ۱۴ سالن گردهمایی با گنجایش ۲۰ تا ۱۵۰۰ نفر، یکی از بزرگترین هتل‌های تهران به شمار می رود. طراحی معماری این بنای عظیم تلفیقی از معماری مدرن و ایرانی-اسلامی است و استفاده از عناصر عمودی به صلابت، استواری و استقامت بصری بنا کمک شایانی کرده است. طراح این هتل با استفاده از خطوط منحنی طبقه فوقانی سعی در تاکید بر طاق‌های معماری سنتی ایرانی داشته که در زیبایی هر چه بیشتر تاثیر داشته است.

نورپردازی:

موقعیت استراتژیک هتل اسپیناس پالاس که در یکی از شمالى‌ترین نقاط شهر تهران واقع شده، خواسته یا ناخواسته این ساختمان بلندمرتبه را به یک نشانه شهرى(landmark)  تبدیل مى‌کند، از ‌این‌ رو در طراحى نورپردازی هتل اسپیناس پالاس که توسط شرکت RGE صورت پذیرفت، سعى شد این ساختمان مرتفع بتواند شمالى‌ترین بخش شهر را با چشم‌اندازى خیره‌کننده قاب کند. استفاده از تکنیک نورپردازی دینامیک و پویا با حرکت بسیار ملایم و تکرنگ و تلفیق مناسب آن با تکنیک کلاسیک‌، نمایی بسیار جذاب و چشم‌نواز خلق کرده و بر فضای پیرامون خود تاثیر گذاشته است. انتخاب و نصب کلیه منابع نوری به گونه ایست که با توجه به کاربری ساختمان، از ایجاد کمترین Trespassجلوگیری کند. در نورپردازی بخش تحتانی هتل  با توجه به تقارن محوری در معماری آن سعی بر این بود تا این تقارن بصورت شکوهمندی جایگاه خویش را حفظ کند. در بخش تاج پروژه، با توجه به تک‌تک المان‌های معماری و کمپوزیسیون نوری ایده‌آل‌ سعی شده است به بهترین نحو ممکن، جزئیات معماری‌ تاج در شب نمایان شود.

 

1695201472.png

جوایز و افتخارات:

حسن بهادری طراح نورپردازی هتل اسپیناس پالاس در سال 2017 از سوی (Light Middle East Awards) کاندید بهترین نورپردازی خاورمیانه در بخش Exterior Retail Project Of The Year  گردید.

بعدی

10%
بکشید مشاهده بستن مشاهده