RGE RGE
هتل رشیدیه
پروژه نورپردازی نورپردازی نما

هتل گران میراث رشیدیه

طراح نور (نور پرداز)

حسن بهادری

موقعیت پروژه

پونک

بازگشت به صفحه پروژه ها

معماری هتل گران میراث رشیدیه

مجموعه‌ای است گردشگری واقع در محله پونک تهران، این مجموعه با زیر بنای بیش از ده هزار متر مربع شامل هتل، تالار، مجموعه ورزشی و کافه رستوران‌های متعدد فراتر از کاربردی خود به علت ویژگی‌های خاص معماری تبدیل به یکی از جاذبه‌های گردشگری ایران خواهد گردید. طراحی، معماری و ساخت هتل گران میراث رشیدیه به علت نوع معماری و جزئیات و تزئینات زیبا و فراوان این سبک و هم‌نشینی و ادغام آن با کاربری هتل و اصول مهندسی روز و تکنولوژی و امکانات زمان حال بیش از 12 سال زمان برده است.     

نماهای گوناگون این بنا به واسطه هنر آجرکاری تزئینی، کاشی کاری‌های منقوش، گچ بری‌های تزئینی، مقرنس کاری و حجاری در کنار رخ بام چوبی و درب و پنجره‌های چوبی با شیشه‌های رنگی برگرفته از پنجره‌های اصیل ایرانی چشم هر بیننده‌ای را به این اثر مجذوب می‌نماید.

نورپردازی هتل گران میراث رشیدیه

هندسه موجود در این بنای فاخر در کنار جزئیات فراوان و ترکیب نقوش و رنگ‌های چشم نواز آمیخته با مصالح اصیل با سابقه تاریخی مشخص به گونه‌ای رخ نمایی می‌کند که در شب هنگام با نور پردازی اصولی از زوایای درست و با رعایت اصول فنی و هنری و زیبایی شناسی جذابیت این اثر دو چندان می‌شود.

نورپردازی هتل گران میراث رشیدیه که اثری فاخر در باب معماری محصوب می‌گردد با رویکرد حس دعوت کنندگی و خلق فضایی گرم و صمیمی و نمایشی حداکثری ظرافت‌های معماری با بهره گیری ماهرانه تابش نور صورت گرفت.

لایه‌های معماری به بهترین شکل ممکن با نور پردازی، خود را نمایش داده و فرد حاضر در فضا را برای مدتی طولانی محسور زیبائی‌های آن می کند.

 

بعدی

10%