RGE RGE
نورپردازی نمای ساختمان برج آرمیتاژ گلشن مشهد
نورپردازی نما

نورپردازی برج آرمیتاژ گلشن مشهد

در نورپردازی برج آرمیتاژ گلشن مشهد، استفاده از نور آبی در جهت به نمایش کشیدن جزئیات نما و لورهای عمودی و هماهنگی با نمای شیشه‌ای ، بسیار موفق عمل نموده است.

 
مجری طرح

شرکت نورپردازی RGE

طراح نور (نور پرداز)

حسن بهادری

موقعیت پروژه

مشهد، خیابان هفت تیر (گلشن)

معمار پروژه

شهرام ابیانه

بازگشت به صفحه پروژه ها

نورپردازی نمای برج آرمیتاژ گلشن مشهد، بر بلندای آبی معنوی

معماری:

برج تجاری، اداری آرمیتاژ گلشن به عنوان مهم‌ترین نماد شهری و غیرمذهبی در معماری معاصر شهر مشهد با هدف بازتعریف فضاهای تجاری و اداری بنا شد. این سازه باشکوه 34 طبقه، با معماری مدرن، ساخته شهرام ابیانه است که با ارتفاعی بالغ بر 150 متر،  مرتفع‌ترین برج حال حاضر شهر مشهد و شرق کشور محسوب می‌گردد. در معماری برج آرمیتاژ گلشن سعی شده تا علاوه بر حفظ هویت و بافت شهری، بنایی ماندگار که ترسیم کننده معماری آینده شهر است را به نمایش بگذارد. فریم‌های عمودی در جداره‌های برج جهت کنترل نور روز در احجام شفاف اداری و همچنین تاکید بر کشیدگی و ماهیت رسمی آن طراحی شده‌اند و از یک طراحی مدولار برای واحدهای تجاری نیز بهره گرفته است.

نورپردازی:

طراحی و اجرای نورپردازی آرمیتاژ گلشن، توسط شرکت نورپردازی RGE صورت گرفته است. پوسته سفید و لورهای عمودی در طی روز، قامت بلند این نما را بیشتر نمود می‌دهند. استفاده از نور آبی در جهت به نمایش کشیدن عظمت بنا و ایجاد حس آرامش و همچنین هماهنگی با نمای شیشه‌ای ساختمان، باعث گردیده تا این برج در شب همچون نگینی از فواصل دوردست بدرخشد. حسن بهادری، طراح نور، در خصوص این پروژه می‌گوید: "در نورپردازی آرمیتاژ گلشن مشهد، پوشش آبی با طول موج 455nm بخش تحتانی برج را پوشش نوری داده است. منابع خطی در این بخش تداعی کننده مشعل آتشی می‌مانند که به زیبایی هرچه تمام‌تر زبانه‌های خود را با رنگ‌های نارنجی، قرمز و سفید به فرمی طبیعی به تصویر می‌کشند. این سبک نورپردازی، در طی شب اتمسفری زیبا را به کمک سیستم کنترلر قدرتمند و سفارشی خلق می‌کند که حاکی حضور زنده  شادمان این سازه در شب است." لازم به ذکر است که شبیه‌سازی بازتابش شعله‌های آتش، تنها با سفارشی ‌سازی منبع نوری قدرتمند و نرم‌افزارهای گرافیکی خاص امکان‌پذیر بوده است و در جهت هرچه حرفه‌ای‌تر بودن اجرا، منابع نوری گرافیکی نصب شده بر لورهای عمودی به زیباترین شکل ممکن استتار گردیده‌اند.

 

بعدی

10%