RGE RGE
نورپردازی نمای ساختمان برج المان گرگان
نورپردازی نما

نورپردازی برج المان گرگان

در نورپردازی برج المان گرگان، بیش از 6000 سلول گرافیک LED، طراحی شده متخص این پروژه و هماهنگ با بدنه سفید پلی کربنات گنبد بکار گرفته شد که جلوه‌ای بدیع در شب به آن بخشیده است.

 
مجری طرح

شرکت نورپردازی RGE

طراح نور (نور پرداز)

حسن بهادری

موقعیت پروژه

گرگان، میدان بسیج

معمار پروژه

امیرهوشنگ اژدری

بازگشت به صفحه پروژه ها

نورپردازی برج المان گرگان، زیبای خاموش

معماری:

برج المان گرگان (Gorgan Tower) سازه‌ای مدرن و با طراحی خاص است که در میدان بسیج شهر گرگان واقع گردیده و از آن به عنوان نماد شهر گرگان یاد می‌شود. معمار این سازه، امیرهوشنگ اژدری، برج المان گرگان را با ارتفاع 57 متری و بصورت یک حجم متشکل از سه گنبد طراحی کرده است. گنبد‌های این سازه از جنس پلی کربنات و به ضخامت یک سانتی متر، محیطی ایده آل برای اجرای نورپردازی خاص بر روی این نماد شهری بود و توانست این پروژه را در میان تمام المان‌های شهری ایران منحصر به فرد و در ذهن مسافران ماندگار نماید. متاسفانه این نماد مدرن در حال حاضر مدتی است که خاموش بوده و خبری از فعالیت آن به گوش نمی‌رسد.

نورپردازی:

شرکت نورپردازی RGE در اجرای نورپردازی برج المان گرگان سعی نموده تا این بنا در شب همچون نگینی درخشیده و از فواصل دور نیز قابل مشاهده باشد. حسن بهادری طراح نور این پروژه می‌گوید: "هدف از نورپردازی این سازه انتقال حس پویایی به شهر گرگان به دور از هرگونه سکون و ایستایی است. تعداد 6600 سلول گرافیک LED که به صورت اختصاصی برای این پروژه  طراحی شده بود، دقیقا همرنگ بدنه سفید پلی کربنات گنبد بوده که جلوه‌ای بدیع در شب به آن بخشیده است. " یکی از چالش‌های بزرگ در اجرای این نورپردازی، عدم امکان قدم زدن برروی گنبد‌های سازه بود که سرانجام با موفقیت توسط متخصصان شرکت RGE اجرا گردید.

 

1697616150.png

جوایز و افتخارات:

حسن بهادری، طراح و نورپرداز، موفق به کسب رتبه نخست در مسابقات نورپردازی ایران در سال 1392 در بخش نورپردازی خارجی از سوی ILDC برای نورپردازی پروژه برج المان گرگان گردید.

بعدی

10%