RGE RGE
نورپردازی نمای ساختمان برج پارس جردن
نورپردازی نما

نورپردازی برج پارس جردن

در نورپردازی برج پارس جردن، استفاده از منابع نوری خطی و همچنین منابع نوری وال‌واشر که اختصاصا برای این پروژه طراحی و ساخته شد، موجب گردید تا لایه‌های معماری این نما در شب به صورت چشم نوازی رویت شود.

 
مجری طرح

شرکت نورپردازی RGE

طراح نور (نور پرداز)

حسن بهادری

موقعیت پروژه

تهران، بلوار نلسون ماندلا (جردن)

معمار پروژه

صمد سلیمان زاده

بازگشت به صفحه پروژه ها

نورپردازی برج پارس جردن، اوج شکوه و زیبایی

معماری:

برج پارس جردن (ساختمان بیمه مرکزی) در خیابان نلسون ماندلا (جردن سابق) و با زیربنای 1200 مترمربع در 20طبقه واقع شده است. این ابرسازه مدرن و هوشمند که از معماری کلاسیک بهره می‌برد توسط صمد سلیمان زاده (گروه معماری ویو) طراحی و اجرا شده است. در معماری هر چهار نمای برج پارس، از المان‌های عمودی، ستون‌ها و سرستون‌های کلاسیک استفاده شده است که به استقامت و استواری بصری بنا می‌افزاید.

نورپردازی:

قدمت نورپردازی برج پارس جردن (ساختمان بیمه مرکزی) که توسط شرکت نورپردازی RGE انجام پذیرفته هم اکنون به بیش از 11 سال می‌رسد. حسن بهادری نورپردازی پروژه در این خصوص می‌گوید: "فرم کلاسیک و معماری این برج به میزان مطلوبی چشم نواز می‌باشد و نورپردازی آن هویتی جداگانه نداشته است و تنها بازتعریف معماری آن را، همچون خوابی در شب، عهده‌دار است. " در نورپردازی برج پارس جردن، استفاده از منابع نوری خطی و همچنین منابع نوری وال‌واشر که اختصاصا برای این پروژه طراحی و ساخته شد، موجب گردید تا لایه‌های معماری این نما در شب به صورت چشم نوازی رویت شود.

 

بعدی

10%