RGE RGE
نورپردازی نمای ساختمان اداری پیوند
نورپردازی نما

نورپردازی ساختمان اداری پیوند

هدف از نورپردازی ساختمان اداری پیوند، هماهنگ با طراحی نمای سازه، نمایش حرکت از درون به بیرون، از تنگنا به شفافیت و در نهایت اتصال درون به آسمان بوده است.

 
مجری طرح

شرکت نورپردازی RGE

طراح نور (نور پرداز)

حسن بهادری

موقعیت پروژه

تهران، سعادت آباد

معمار پروژه

گروه مهندسین مشاور آوند (هادی خیابانی)

بازگشت به صفحه پروژه ها

نورپردازی نمای ساختمان اداری پیوند، از زمین به آسمان نورانی

معماری:

ساختمان اداری پیوند با سبک معماری خاص و منحصربه فرد در منطقه 2 شهر تهران (منطقه سعادت آباد)  توسط گروه مهندسان مشاور آروند طراحی و اجرا گردیده است. آرشیتک این سازه منحصربفرد آقای هادی خیابانی است که در طراحی نما توانسته تضاد، تعامل، حرکت و سکون را به شکل ماهرانه‌ای به نمایش بگذارد. حجم صلب و سنگین نمای ساختمان توسط حرکت صفحات از درون نشات گرفته و نمای ساختمان را شکافته و شفافیت درون، حرکت و زندگی را به نمایش گذاشته است. در اصل ایده طراحی معماری این نما، نمایش حرکتی از سمت صلبیت زمین به سمت آسمان سیال و شفاف است.

نورپردازی:

یک نورپردازی موفق باید منطبق بر طراحی معماری سازه باشد. نورپردازی ساختمان اداری پیوند توسط شرکت نورپردازی RGE صورت پذیرفته است که با پایبندی به آن اصل و با توجه به معماری خاص آن طراحی و اجرا گردیده است. همانطور که در نمای ساختمان هر چقدر به سمت بالا پیش برویم، حرکت و شفافیت نمود پیدا می‌کند، نورپردازی خاص آن نیز نمایش حرکتی از زمین و صلبیت آن به سمت آسمان آزاد و شفاف است. در نورپردازی این نما، هدف طراح نور حسن بهادری ایجاد حرکتی از درون به بیرون، از تنگنا به شفافیت و آزادی و در نهایت اتصال شفافیت درون به شفافیت آسمان بوده است. بر همین اساس نام این سازه، پیوند، مناسب معماری و نورپردازی آن است.

بعدی

10%