RGE RGE
نورپردازی نمای ساختمان مرکز تجارت اطلس تبریز
نورپردازی نما

نورپردازی مرکز تجارت اطلس تبریز

نورپردازی مرکز تجارت اطلس، همچون پوششی سیال و جذاب نمای شب این بنای عظیم را در برگرفته است که از دورترین نقاط شهر زیبای تبریز نیز قابل مشاهده است.

مجری طرح

شرکت نورپردازی RGE

طراح نور (نور پرداز)

حسن بهادری

موقعیت پروژه

تبریز، منطقه ولیعصر

معمار پروژه

پردیس اطلس پارس(سهامی خاص)

بازگشت به صفحه پروژه ها

نورپردازی مرکز تجارت اطلس (تبریز)

معماری:

ساختمان مرکز تجارت اطلس (تبریز)  در زمینی به مساحت 12،381 مترمربع در شهر تبریز (منطقه ولیعصر) واقع شده است. این بنای عظیم 18 طبقه ای حاصل تلاش شرکت پردیس اطلس پارس(سهامی خاص) که دارای 3600 مترمربع با کاربری اداری تجاری و 8781 مترمربع  فضاي سبز به صورت پارک و محوطه می باشد. نمای ساختمان تلفیقی از سنگ گرانيت با ورق كامپوزيت و نماي شيشه اي دو جداره و فريم لس بوده و با دارا بودن سیستم هوشمند BMS  یکی از مدرن ترین مراکز خرید در تبریز محسوب می شود.

نورپردازی :

طراحی و اجرای نورپردازی مرکز تجارت اطلس توسط شرکت نورپردازی RGE صورت گرفته است. این سازه عظیم در قاب طبیعت خود فرو رفته است به نحوی که ۷۱ درصد از مساحت زیربنای خود را به فضای سبز، پارک و تجهیزات تفریحی اختصاص داده است. حسن بهادری طراح نور در خصوص نورپردازی مرکز تجارت اطلس تبریز میگوید: "معماری ساختمان اصلی دارای روحی درونگراست، زیرا با اینکه ساختار داخلی پویا و پرجنب وجوشی دارد، معماری نمای بیرونی به صورت ميني‌ مال، آرام و ساده طراحی گردیده است و نورپردازی آن نیز باید به ایجاد حس آرامش بروی نمای بیرونی تاکید کند. نورپردازی این مجتمع اداری تجاری همچون پوششی سیال و جذاب نمای شب ساختمان را در برگرفته است که از دورترین نقاط شهر خودنمایی کرده و حس دعوت کنندگی را به ناظران حاضر در فضا القاء میکند."

 

بعدی

10%