RGE RGE
نورپردازی نمای ساختمان سیوان سنتر
نورپردازی نما

نورپردازی مرکز خرید سیوان سنتر

در نورپردازی مرکز خرید سیوان سنتر، استفاده از منابع نوری گرافیکی Point Light در لایه‌های معماری نما، باعث گردید تا با ایجاد کنتراست‌های نوری چشم‌نواز، پوسته بیرونی به زیبایی در طی ساعات تاریکی نمود داشته باشد.

مجری طرح

شرکت نورپردازی RGE

طراح نور (نور پرداز)

حسن بهادری

موقعیت پروژه

تهران، تهرانپارس

معمار پروژه

آقای باروتیان

بازگشت به صفحه پروژه ها

نورپردازی مرکز خرید سیوان سنتر، یک شب نورانی:

معماری:

مرکز خرید سیوان سنتر در زمینی به مساحت 30،000 مترمربع در شرق تهران واقع در منطقه 4 (تهرانپارس) و در سال 1398 افتتاح گردید. این مجتمع تجاری توسط گروه ماد با طراحی آقای باروتیان، با معماری مدرن و متفاوت ساخته شده است که دارای پنج طبقه تجاری و چهار طبقه پارکینگ می‌باشد. این پاساژ بزرگ، از پروژه‌های نسبتا جدید شرق تهران محسوب شده که میزبان برندهای معتبر و شناخته شده‌ای برای انواع پوشاک، لوازم ورزشی و... بوده و همچنین دارای شهربازی، فودکورت، یک هایپر مارکت بزرگ است.

نورپردازی:  

نورپردازی مرکز خرید سیوان سنتر (تهرانپارس) توسط شرکت نورپردازی RGE صورت پذیرفته است. با توجه به بالا بودن میزان آلودگی صوتی در این مکان، سعی بر آن شد تا با اجرای نورپردازی هماهنگ با معماری سازه و استفاده از نور مناسب، محیط اطراف را به آرامش دعوت کند. حسن بهادری، نورپرداز، در خصوص این پروژه می‌گوید: "در نورپردازی مرکز خرید سیوان سنتر، از منابع نوری گرافیکی Point Light بصورت تابش غیرمستقیم استفاده شده است. لایه‌های معماری پرشمار در نما، این امکان را داده تا با ایجاد کنتراست‌های نوری چشم‌نواز، پوسته بیرونی به زیبایی در طی ساعات تاریکی نمود داشته باشد. "

لازم به توضیح است که یک سیستم کنترلر گرافیکی که اختصاصا برای این پروژه طراحی و ساخته شده به همراه 20 عدد توزیع کننده اطلاعات دیجیتال، وظیفه پوشش گرافیکی بروی سطح پروژه مرکز خرید سیوان سنتر در شب را عهده‌دار هستند.

بعدی

10%